مراکز فرهنگی و هنری یک هفته‌ی دیگر تعطیل شد

مراکز فرهنگی و هنری یک هفته‌ی دیگر تعطیل شد

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صنوف همکار براساس مصوبه جدید ستاد مقابله با کرونای تهران از محدودیت‌های اعمال شده در پایتخت برای مقابله با بیماری کرونا تبعیت و به مدت یک هفته دیگر تعطیلی مراکز فرهنگی هنری را تمدید کرد.

(بیشتر…)

استاد محمدرضا شجریان

استاد محمدرضا شجریان درگذشت

استاد محمدرضا شجریان ، موسیقی‌دان و آوازخوان برجسته‌ی موسیقی ایران، عصر امروز (جمعه، ۱۷ مهر ۱۳۹۹) در ۸۰ سالگی درگذشت. پس از انتشار شایعات گوناگون در روزهای اخیر، در نهایت لحظاتی پیش «همایون شجریان» این خبر را تأیید کرد. او در صفحه‌ی رسمی‌اش نوشت: «خاک پای مردم ایران به دیدار معشوق پرواز کرد».

این استاد فقید از ۱۴ مهرماه با کاهش فشار خون و تشدید عفونت در بدن، به بیمارستان جم تهران منتقل و پس از بستری شدن در بخش ICU به کما رفته بود.

بر اساس تصمیم خانواده استاد شجریان، پیکر ایشان برای تدفین به مشهد مقدس منتقل خواهد شد.

(بیشتر…)

آلبوم راز اثری از مهدیه عرب منتشر شد

آلبوم راز اثری از مهدیه عرب منتشر شد

آلبوم دکلمه – آواز راز اثری از مهدیه عرب منتشر شد. این آلبوم شامل یازده قطعه است که ترانه تمامی آنها سروده مهدیه عرب است. آثار این مجموعه تلفیقی از دکلمه‌های این ترانه‌سرا و همچنین صدای خوانندگانی نظیر سعید شهروز، علیرضا قرایی‌منش، پیمان ملکی، بابک برهانی و امیررضا زمانی است. خوانندگانی که پیش از این هم در آهنگ ‌ها و آلبوم ‌های خود با مهدیه عرب همکاری ‌هایی را انجام داده بودند. موسیقی آلبوم راز هم ساخته پیمان ملکی و مهدی مریخ است. امیرعباس عرب هم یکی دیگر از هنرمندانی است که در این مجموعه حضور دارد. همچنین اخذ مجوزهای آلبوم راز هم توسط موسسه فرهنگی هنری «طنین ترانه باربد» انجام شده است.

(بیشتر…)

آثار مانی رهنما

آثار مانی رهنما از آرشیو صدا و سیما پاک شد

به نقل از موسیقی ما – آثار مانی رهنما از آرشیو مرکز موسیقی و سرود سازمان صدا و سیما حذف شد. روز گذشته در خبری اعلام شد که آثار این خواننده پاپ باسابقه از آرشیو رادیو «آوا» حذف شده است اما بررسی‌های خبرنگار «موسیقی ما» حکایت از آن دارد که آثار مانی رهنما نه تنها از رادیو آوا، بلکه از کل آرشیو مرکز موسیقی سازمان صدا و سیما پاک شده است. این در حالی است که طی سال‌های گذشته آثار متعددی از این خواننده در قالب تیتراژ یا تک آهنگ در سازمان صدا و سیما تولید و پخش شده بود. به عنوان مثال آهنگ «پرنده» با صدای مانی رهنما طی حدود دو دهه اخیر که که از تولیدش می‌گذرد پای ثابت اغلب برنامه‌ها و میان‌برنامه‌های رادیو و تلویزیون بود. در حال حاضر تنها نامی که از مانی رهنما در سایت مرکز موسیقی و سرود صدا و سیما به چشم می‌خورد در بخش هنرمندان بانک اطلاعاتی آن مرکز است.

(بیشتر…)

حمیدرضا نوربخش

حمیدرضا نوربخش : خانه‌ی هنرمندان در‌ آستانه‌ی تعطیلی است

مدیرعامل خانه‌ی موسیقی بر این اعتقاد است که موسیقی بیش از سایر مشاغل از کرونا آسیب دیده است ؛

حمیدرضا نوربخش مدیرعامل خانه موسیقی و عضو شورای عالی خانه هنرمندان ایران از شرایط دشوار هنرمندان عرصه موسیقی در پی تعطیلی کلاس‌های آموزش موسیقی می‌گوید و خطر تعطیلی خانه هنرمندان ایران را جدی می‌داند.

(بیشتر…)

Shape

پشتیبانی
09198486442

می توانید با صفحه رسمی قزوین کنسرت در اینستاگرام ( Qazvin.concert ) ارتباط بر قرار کنید

برای اطلاع از اخرین اخبار قزوین کنسرت مشترک شوید !

طراحی شده توسط : محمد مهدی جلیلوند